Léčba a poradenství

Co tedy mám pro Vás konkrétně připraveno?

 • Pro klienty a pacienty:
  Aktivní lékařskou fyzioterapii. Přesnou diagnostiku, přesnou a šetrnou léčbu.Cvičební režim a konkrétní ergonomický nácvik.Léčbu bolestí hlavy, krční páteře, bolestivého tenisového lokte, bolestí zad, kyčlí, kolen a nohou, včetně patní ostruhy
 • Komplexní léčbu a prevenci potíží a bolestí pohybového aparátu - od úrazových až po chronické. LÉČBA- v tomto případě se nejedná o zklidnění bolestí či zánětu. Ale o léčbu od příčiny, od narušené funkce, zlepšení statiky a mechaniky těla.Obnovení svalových souher. Obnovení správného stereotypu chůze a běhu. Výchova- ergonomické zásady včetně správného způsobu sezení u PC či u stolu lze provádět pouze s tělem schopným tyto zásady mechanicky uskutečnit!!!Výchovný program - Škola zad
 • Poradenství (volba pracovních stolů, židlí, lůžka, polštářů apod.)

Pro lékaře, fyzioterapeuty:

Kurzy, přednášky, spojené s 6.5.ktickým nácvikem pro lékaře všech odborností. - nejrychlejší postup vyšetření ,za dodrženíí důležitých zásad, logicky zkrácený na minimální časovou zátěž.Dokumentace, možnosti, vysvětlení zásad pro pojišťovny, i pro poj.mimo ČR.Praktický léčebný plán. Pro znalé technik myoskeletální medicíny, propojení vyšetření s léčbou. Nácvik pro znaleé i neznalé technik, které je možno za dodržení konkrétních zásad použít v léčbě. Rozbor pozitivních a negativních reakcí na léčbu a kasuistiky. Určeno lékařům všech odborností se zájmem o moderní=správnou léčbu. Kurzy jsou 2x měsíčně. Trvají asi 3 hodiny, déle v případě prodloužení diskusí. Možno i individuální proškolení zkrácenou formou v dohodnutém termínu. Cílem je osvěta mezi lékaři, fyzioterapeuty, rehabilitačními pracovníky a maséry. Vysvětlení správné spolupráce. Zvýšení pocitu jistoty při léčbě. Praktický nácvik kontroly správné préce. 99 procent práce lékařů v ČR vede pouze k zklidnění bolestí či zánětu, nikoliv k delší mu ozdravění, bez léčby příčiny problému. Bez znalosti kontrolních mechanizmů je léčba bez naděje na dlouhodobější úspěch.Nejbližší kurz bude 26.5.2017 v 16,00 v Brně, v Praze nejbližší v květnu 2017, přesný termín není stanoven.určitě to ale bude některou středu v 17,00.

Info jen pro lékaře:Pro lékařeMožnost domluvit práci jako zaměstnance blízko hranic v Německu. Znalost jazyka výhodou, není však nezbytností. V případě domluvy stran odbornosti je v případě nedokonalé znalosti či úplné neznalosti začátek 2-3 měsíčním kurzem jazyka v Erlangenu, který hradí zaměstnavatel.
T.č. zájem o internisty s atestací, gastroenterology, lékaře všeobecného lékařství.Nově: 14.2.2017 zájem o kardiologa, případně internisty se zkušenostmi s ECHokardiografií s velmi dobrými finančními podmínkami...spěchá.

Nabízím Vám následující metody a léčebné postupy:

 • Pro klienty a pacienty:
  Kolektivní cvičení.Cvičební program spojený s udržováním správné funkce a současně s posilováním a zlepšením funkce svalového korzetu těla. Blíže viz samostatný článek. Objednání nutné.
 • J
  Pomůcky:
  jako doplněk terapie i prevence nabízím FORMTHOTICS - termoplastické vložky do bot. Tyto vložky se zvláštním postupem vytvarují před prvním použitím právě na Vaši nohu. Doporučuji je nejen po operacích pohybového aparátu, při arthroze kloubů, bolestech páteře, dně, obezita, cukrovce, cévních potížích. Dále řeší problematiku dlouhodobého stání, chůze a také zatížení a přetížení sportem

Popis nejčastěji doporučovaných cviků byl vydán v časopise RUN, konkrétně v čísle 12 , v r. 2014. Lze vyžádat tam nebo u mne. Nedaří se mi článek s foty umístit na tento web. Technický problém.